سه شنبه 24 فروردین 1400  |   0 رمضان 1442

 

...
تاریخ : 1398/02/16 14:06:10شماره : 14436 تعداد بازدید : 780


حریزاوی:تبیین بیانیه گام دوم انقلاب که فحوایی قرآنی دارد در ماه رمضان ضروری است

معاون آموزش و پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی در همایش طلایه‌داران تبلیغ در فارس گفت: تبیین بیانیه گام دوم انقلاب که فحوایی قرآنی دارد در ماه رمضان ضروری است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین روح الله حریزاوی معاون آموزش و پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی در همایش طلایه‌داران تبلیغ که با حضور کارکنان و مسئولان ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های فارس، روحانیون شیراز و بانوان فرهیخته این استان برگزار شد؛ افزود: استان فارس سهم ویژه‌ای را در پیروزی انقلاب اسلامی دارد لذا تبیین و ادامه اندیشه‌های انقلاب اسلامی نیز باید در همین استان ادامه یابد.
وی ادامه داد:سؤالی که زیاد پرسیده می‌شود این است که چه ضرورتی دارد که ماه مبارک رمضان و منبر مجالس مذهبی را به موضوع بیانیه گام دوم انقلاب اختصاص دهیم. جریان سکولار بر این باور است که کارکرد دین امری است اخروی و کاری به دنیای زندگی دنیوی ندارد.متأسفانه سکولاریسم در حوزه‌های علمیه هم نفوذ کرده است. لذا گام دوم انقلاب باید در فضایی متناسب معرفی و تبیین شود.
حریزاوی گفت:هنوز برخی تردید دارند که اسلام می‌تواند تمامی ارکان جامعه را تحت‌الشعاع قرار دهد. هنوز بعد از ۴ دهه برخی می‌پرسند بانک اسلامی چطور می‌تواند تحقق یابد، علوم انسانی اسلامی مگر ممکن است؟ و دیگر سؤالات این چنینی. این در حالی است که انقلاب اسلامی و حکومت دینی بر پایه مدل‌های اسلامی استوار است. از ابتدا نیز این گونه بوده است و خوشبختانه در بسیاری از زمینه‌ها نیز موفق بوده‌ایم اما نیاز است که آنچه گفتمان حقیقی انقلاب اسلامی است را محقق کنیم.
وی گفت: هدف از بیانیه گام دوم انقلاب محکم‌تر کردن بنای فکری جامعه است. مبانی انقلاب اسلامی قرآن بوده است. ما برای انقلاب اسلامی از روح کتاب قرآن بهره‌گرفتیم لذا نیاز است که در ماه مبارک رمضان بیانیه گام دوم انقلاب را که فحوایی قرآنی دارد ارائه کنیم.
معاون سازمان تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: بیانیه گام دوم ۷ توصیه دارد. یکی از این توصیه‌ها فحوای کلام امیرالمؤمنین است یعنی خودآگاهی و واقف شدن بر این که موقعیت تشیع هم‌اکنون در کجاست؟ کارشناسان حکمرانی معتقدند که یک حکومت حداقل یک قرن زمان می‌برد تا جا بیافتد. حال باید بپرسیم که در این ۴۰ سال اخیر چه جایگاهی داشته‌ایم و در طول این سال‌ها چقدر برای تحقق اهداف ناب شیعی تلاش کرده‌ایم.
وی در مورد مسئله نفاق در انقلاب اسلامی عنوان داشت: نفاق معنای گسترده‌ای از خیانت‌ها تا مسائل سیاسی را شامل می‌شود. ما برای این که از موضوع نفاق در حیات جمهوری اسلامی جلوگیری کنیم باید بیانیه فرهنگی- سیاسی گام دوم انقلاب را با اهمیت و جدیت زیادی دنبال کنیم.
حریزاوی گفت: رکن دوم بیانیه این است که روحانیون به وعده‌های الهی خوشبین باشند. یعنی کار طلبه‌ها این است که با این وضع فلاکت باری که غرب‌گرایان بر زندگی مردم تحمیل کرده‌اند حقایق پیروزی و حقانیت ما را به زبانی قابل فهم برای مردم بیان کنند.
وی افزود: قبل از انقلاب ۱۷ نفر در قم اعتکاف گرفتند اما امروز تعداد معتکفان زیاد است که از ظرفیت‌های مساجد بالاتر رفته است. مثال‌هایی این چنینی از نسبت جامعه و دین نشان می‌دهد که گفتمان انقلاب اسلامی در طول این سال‌ها چقدر نزد مردم پذیرفته شده است پس اقتضای زمانه این را می‌پذیرد که بنابر شرایط کنونی جامعه و در راستای تحکیم ارزش‌های ناب اسلامی در جامعه تلاش مضاعف داشته باشیم.
معاون آموزش و پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: سومین رکن از این بیانیه تقویت اراده است. یعنی این که اراده ما در مقابل با دشمن و تلاش برای شکستن کمر استکبار باید قوی‌تر از پیش باشد. به دشمن نباید اعتماد کرد و غرب‌گرایان داخل کشور را برای اداره سیاست‌های کلان کشور مطمئن ندانیم.
حریزاوی ادامه بیان کرد: سپردن کار به جوانان موضوع مهمی است که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب خواستار این مهم است و همین اصل جایگاه مهمی در اصول بیانیه گام دوم انقلاب دارد.

........

رمان معاصر ايران، گذشته، حال و آينده

پایگاه داده های فرهنگی دینی

نشرنامه

دبیر خانه اجلاس دو سالانه بررسی ابعاد وجودی حضرت مهدی عج

کتابخانه معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی

لینک مدارس صدرا

لینک های مرتبط

نمايشگاه چشم اندازايران اسلامي ،درافق 1404درمجلس شوراي اسلامي