سه شنبه 24 فروردین 1400  |   0 رمضان 1442

 

...
تاریخ : 1398/02/02 12:42:35شماره : 14435 تعداد بازدید : 744


حریزاوی:قرآن کتاب انقلاب و انقلاب اسلامی برخاسته از قرآن است

حجت‌الاسلام والمسلمین حریزاوی بابیان اینکه در بیانیه گام دوم به کلماتی همچون اراده، تمدن، مجاهدت و روحیه جهادی تأکید شده است گفت: قرآن کتاب انقلاب و انقلاب اسلامی برخاسته از قرآن است.
به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، جلسه دوم نشست گام دوم عملیات ملی رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری ویژه مدیران کل تبلیغات اسلامی استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی، با سخنان محمدمهدی دادمان دستیار ارشد رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ۳۰ فروردین ۹۸ آغاز شد. وی با اشاره به ارزیابی های انجام شده برای تدوین برنامه برای ادارات کل استانها افزود: نکات تکمیلی مورد نظر همکاران به بهبود ارزیابی‌ها کمک خواهد کرد.
وی در ادامه با یادآوری مسئله سیل اخیر در کشور به تصمیم رئیس سازمان برای تقدیر از تلاش همکاران اشاره کرد و گفت: بر اساس ارزیابی عملکرد، همکاران مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
وی با نام بردن از حجج الاسلام شکریان، نبی‌زاده، محرابی، مهدوی امین، عزت‌زمانی و ولی نژاد از زحمات و حضور میدانی ایشان تشکر کرد.
در ادامه از سید محمد دهنوی دستیار اجرایی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی‌، حجت‌الاسلام اخوان مدیرکل آموزش های تخصصی که در لرستان و خوزستان مشغول ارائه خدمت هستند و هم‌چنین سید امیر جاوید مدیر اداره روابط عمومی سازمان که در انعکاس تلاش همکاران زحمت فراوان کشیدند تشکر کرد.
در ادامه جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین حریزاوی معاون آموزش و پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی به تحلیل قرآنی بیانیه گام دوم پرداخت و تصریح کرد: که این ارائه یک نمونه محتوایی است و انتظار می‌رود استان‌ها هم به تولید کارهای محتوایی اقدام و از انجام کارهای سطحی صرف نظر کنند.
حریزاوی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در برهه‌های زمانی خاص به صدور بیانیه پرداخته‌اند به مواردی همچون صدور بیانیه یک سال پس از رحلت امام، ۲۰ سالگی انقلاب و صدور بیانیه گام دوم در چهل سالگی انقلاب اشاره کرد و افزود: این بیانیه‌ها در حد منشورات امام(ره) مانند نامه به گورباچف است و سیر مطالبی که حضرت آقا در مراسم بزرگداشت رحلت امام خمینی مطرح می‌کنند هم از این دست است.
وی با طرح این نکته که قرآن کتاب انقلاب است و انقلاب اسلامی برخاسته از قرآن است گفت: در بیانیه گام دوم کلماتی همچون اراده، تمدن، مجاهدت و روحیه جهادی و کلمات هم سنخ و هم معنی این کلمات مکرر آمده که همگی نشان از تأکید بر این مفاهیم است.
حریزاوی « نزدیک بودن آرمان »، «‌ایجاد امید و نگاه خوشبینانه به آینده از طریق خودآگاهی نسبت به موقف انقلاب و ایمان به وعده های الهی»، «سوم تبیین راه رسیدن به اهداف از طریق ترویج نگاه و روحیه انقلابی و کار جهادی از طریق تکیه به توان داخلی و تلاش همگانی و ناامیدی از دشمن»، «مقابله با استکبار و سپردن کار به جوانان مؤمن، دانا و پرانگیزه»، «توسعه‌ی معنویت و اخلاق به‌عنوان جهت دهنده‌ی تمام حرکت ها و نیازهای اصلی جامعه» را مبنای عملکرد سازمان در ماه رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری با استفاده از آیات قرآن و بیانات رهبری برشمرد.
در ادامه حجت‌الاسلام طهماسبی مدیر حوزه ریاست سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در ماه رمضان امسال عملیات تبلیغی باید گسترده باشد و توجه ویژه به هدف مقام معظم رهبری از صدور بیانیه انجام شود گفت: هدف حضرت آقا از صدور بیانیه و آنچه در ذهن مردم باید بماند این است که ملت حرکت به سمت تمدن اسلامی را انتخاب کنند.
وی افزود: تعبیر خود حضرت آقاست که که اگر تمدن اسلامی را ایجاد کنیم برای ظهور زمینه‌سازی کرده‌ایم. باید متذکر شویم که خدا وعده نصرت داده است و ملتی که باوجود تمام سختی‌ها تا اینجا رسیده و باید تاکید کرد که نباید در هیج زمینه ای به غرب تکیه کرد و غرب قابل اعتماد نیست. وی افزود: جامعه متدین انقلابی هم هست و سبک زندگی توصیه شده سبک زندگی اسلامی است.
پایان بخش جلسه دوم عصر سخنان کوتاه حجت‌الاسلام والمسلمین قمی بود که اشاره داشتند ما با امام عصر عهد می بندیم حرف نائب ایشان روی زمین نماند. شما اهلیت دارید بیانیه را به نحوی تبیین کنید که در جان جوانان بنشیند و در انجام این امر ان شاءالله مشمول ادعیه حضرت بقیت الله باشیم.

........

رمان معاصر ايران، گذشته، حال و آينده

پایگاه داده های فرهنگی دینی

نشرنامه

دبیر خانه اجلاس دو سالانه بررسی ابعاد وجودی حضرت مهدی عج

کتابخانه معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی

لینک مدارس صدرا

لینک های مرتبط

نمايشگاه چشم اندازايران اسلامي ،درافق 1404درمجلس شوراي اسلامي