دو شنبه 30 اردیبهشت 1398  |   14 رمضان 1440

 

...
تاریخ : 1397/12/19 13:05:45شماره : 14427 تعداد بازدید : 53


حریزاوی:هیئت‌های مذهبی نقش مهمی در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دارند

معاون پژوهشی آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی در حاشیه نشست شورای هیئات مذهبی سراسر کشور در بوشهر گفت: هیئت‌های مذهبی نقش مهمی در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دارند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حریزاوی در نشست فصلی شورای هیئت‌های مذهبی کشور به میزبانی بوشهر اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی نقش مهمی در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دارند.
وی اضافه کرد: هیئت‌های مذهبی باید پیوست اجتماعی داشته باشند تا در زمینه‌های مختلف همچون کمک به نیازمندان و رفع آسیب‌های اجتماعی فعالیت کنند همچنین مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید از برنامه‌های مهم هیئت‌های مذهبی باشد.
معاون پژوهشی آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: به دنبال ترویج اندیشه اسلام ناب هستیم و حرف اسلام ناب تحویل انسان‌های قیام‌گر است و همه هیئت‌ها باید به سمت تحویل چنین انسان‌هایی پیش بروند.
وی خاطرنشان کرد: روزی جهان دو قطبی بود و با پیروزی انقلاب اسلامی سه قطبی شد. بلوک شرق از بین رفت و اکنون رهبر معظم انقلاب تأکید دارند که بلوک غرب نیز در حال از بین رفتن است.
حریزاوی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم تأکید دارند که با فروپاشی جهان غرب، دوگانه اسلام و غرب در حال تبدیل شدن به یگانه اسلام است و باید برای این مهم آماده باشیم.
وی بیان کرد: بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی را باید در جامعه تبیین کرد و در این راستا هیئت‌های مذهبی نقش مهمی بر عهده دارند.
معاون پژوهشی آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر ایجاد زاویه دیدهای مختلف برای تبیین بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: باید برای پیاده‌سازی ابعاد بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی فعالیت‌های گسترده ای انجام داد و از ظرفیت هیئت‌های مذهبی نیز برای این مهم استفاده کرد.
حریزاوی با اشاره به اینکه هیئت مذهبی یک پدیده مردم‌سالارانه است اظهار داشت: از جمله اقدامات نظری در حوزه هیئت‌های مذهبی این است که باید موضوع الگوی پیشرفت انقلاب اسلامی در این حوزه مورد بررسی و گفتگو قرار گیرد.
وی الگوی مردمی‌سازی تبلیغ دین را از دیگر محورهای اقدامات نظری پیش روی هیئت‌های مذهبی عنوان و تصریح کرد: هیئت‌های مذهبی با استفاده از ظرفیت‌های خود ایده‌های لازم را در مردمی‌سازی تبلیغ دین ارائه کنند.
معاون پژوهشی آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی به تراز بالای اعضای هیئت‌های مذهبی اشاره و عنوان کرد: هیئت‌های مذهبی برنامه‌ها و مسابقات مقاله‌نویسی و همایش‌های پژوهشی داشته باشند.
وی در ارتباط با اقدامات عملی نیز بیان کرد: پیوست فرهنگی، پیوست تربیتی و پیوست اجتماعی از مسائل مهمی است که در هیئت‌های مذهبی باید مد نظر باشد و مقابله با آسیب‌های اجتماعی از مأموریت‌های هیئت‌های مذهبی است که در این زمینه بایدکادرسازی و نیروسازی مد نظر قرار گیرد.
معاون پژوهشی آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: هیئت‌های مذهبی باید به تحقق اهداف انقلاب اسلامی کمک کنند و ورود جدی در این حوزه داشته باشند همچنین در عرصه فضای مجازی نیز هیئت‌های مذهبی وظایف سنگینی بر عهده دارند.

........

رمان معاصر ايران، گذشته، حال و آينده

پایگاه داده های فرهنگی دینی

نشرنامه

دبیر خانه اجلاس دو سالانه بررسی ابعاد وجودی حضرت مهدی عج

کتابخانه معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی

لینک مدارس صدرا

لینک های مرتبط

نمايشگاه چشم اندازايران اسلامي ،درافق 1404درمجلس شوراي اسلامي