دو شنبه 30 اردیبهشت 1398  |   14 رمضان 1440

 

...
تاریخ : 1397/12/12 12:29:08شماره : 14426 تعداد بازدید : 56


حریزاوی:نگاه تحولی و ایجاد اراده در جامعه انقلابی؛ مهم‌ترین اهداف سازمان تبلیغات اسلامی هستند

حجت‌الاسلام والمسلمین روح الله حریزاوی گفت: نگاه تحولی و ایجاد اراده در جامعه انقلابی برای مبارزه تمدنی از مهم‌ترین اهداف سازمان تبلیغات اسلامی به شمار می‌روند.
به گزارش سایت پژوهه دین، حجت‌الاسلام والمسلمین روح الله حریزاوی معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور در گردهمایی مدیران فرهنگی و مسئولان طرح و برنامه ادارات کل تبلیغات اسلامی که در سالن همایش‌های سازمان دارالقرآن برگزار شد سخنانش را در سه بخش مبانی، رویکردها و برنامه ها ارائه کرد. وی در آغاز سخنان خود بر ضرورت تسلط تمام اعضای سازمان تبلیغات اسلامی بر مأموریت‌های این مجموعه تأکید کرد و یادآور شد که تمام اعضای سازمان از جزئی‌ترین عوامل تا مدیران ارشد باید از مأموریت‌های این سازمان دفاع کنند.
وی بخش طرح و برنامه در سازمان تبلیغات اسلامی را مسئول ارزیابی کیفیت حرکت سازمان به سمت اهداف متعالی دانست و وظیفه‌ی هشداردهی به این سازمان در صورت انحراف از اهداف تعیین شده را از دیگر وظایف طرح و برنامه برشمرد. حریزاوی رویکرد جدید سازمان را ایجاد تحول دانست و گفت: این تحول‌خواهی به معنای زیر سوال بردن تلاش گذشتگان نیست.
معاون پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به بحث مردمی‌سازی تبلیغ بیان داشت که رهبری پی‌گیر این مطلب شده بودند و فرمودند که اگر این مطلب پیاده سازی شود اتفاق مهمی می‌افتد. در راستای همین مطلب برنامه‌ی سازمان تبلیغات اسلامی این است که شبکه و جامعه‌ی مبلغین توسعه داده شود.
وی افزود: ملاک ارزیابی فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی قیام به قسط توسط مخاطبان تبلیغ است و خروجی عملکرد ما زمانی قابل ارزیابی است که مردم پای کار بیایند. به نظر بنده رسالت سازمان تبلیغات اسلامی« تبیین اسلام ناب و گفتمان انقلاب اسلامی، رصد هوشمند تهاجمات فکری دشمن توسط جبهه تبلیغی انقلاب و هسته‌های مقاومت، برای ایجاد اراده در جامعه انقلابی و مبارزه تمدنی است» و اگر سازمان تبلیغات اسلامی در این مسیر نباشد رسالتش را انجام نداده است.
وی یادآور شد: ما نباید خودمان را به به دستگاه تصدی‌گر تبدیل کنیم و نهاد پرداخت حقوق به مبلغان مذهبی باشیم، ما باید ارتقا پیدا کنیم؛ تشخیص ما این است که حضور اهالی حوزه و دانشگاه در سازمان پررنگ‌تر شود.
حریزاوی در بیان رویکردهای تحولی سازمان در حوزه آموزش و پژوهش از آموزش به‌عنوان ابزار تربیت یاد کرد و گفت: نباید به آموزش بسنده کرد باید ارتباط مستمر با مربی حفظ شود. ایجاد روحیه هدایت‌گری در مقابل تصدی‌گری، نخبه‌گرایی و به‌کارگیری نخبگان در امر آموزش و انجام کار قرارگاهی و نفی ساختارسازی جدید و استفاده از ظرفیت‌ها و ساختارهای موجود از دیگر موارد مورد تأکید در سخنان حریزاوی بود. وی با بیان بحث مأموریت‌گرایی و خروجی محوری در انجام مأموریت‌ها عنوان کرد: آنچه مهم است جبهه‌سازی گفتمانی است و سنجش آن کیفی خواهد بود.
وی اظهار داشت: سه حوزه مأموریتی برای سازمان در نظر گرفته شده است. در مأموریت‌های پژوهشی؛ اصلاح رویکرد پژوهش متناسب با نیاز سازمان در حوزه روش و محتوای تبلیغ؛ ارتقای پژوهش‌های اجتماعی در حوزه دینداری و آسیب‌های اجتماعی؛ تبدیل سازمان تبلیغات اسلامی به مرجع رویدادهای پژوهشی الهام بخش در دهه‌ی پنجم انقلاب اسلامی و تولید محتوا در مدار اسلام ناب مدنظر است.
روح الله حریزاوی اذعان داشت: در مأموریت‌های آموزشی ترسیم نظام جامع آموزش‌های تخصصی متناسب با نیازهای واقعی شبکه تبلیغی، راهبری دوره‌های تخصصی آموزشی در حوزه اسلام ناب، توسعه و هدفمندسازی آموزش‌های مجازی و ارائه آموزش به صورت متمرکز محل توجه سازمان تبلیغات اسلامی خواهد بود همچنین در مأموریت مربوط به حوزه و دانشگاه ایجاد قرارگاه نخبگانی حوزه و دانشگاه و ایفای نقش فعال در کادرسازی مدیران انقلاب از دیگر اهداف این سازمان است.

........

رمان معاصر ايران، گذشته، حال و آينده

پایگاه داده های فرهنگی دینی

نشرنامه

دبیر خانه اجلاس دو سالانه بررسی ابعاد وجودی حضرت مهدی عج

کتابخانه معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی

لینک مدارس صدرا

لینک های مرتبط

نمايشگاه چشم اندازايران اسلامي ،درافق 1404درمجلس شوراي اسلامي