دو شنبه 30 اردیبهشت 1398  |   14 رمضان 1440

 

...
تاریخ : 1397/12/08 12:38:42شماره : 14424 تعداد بازدید : 49


حریزاوی:الگوی زن تراز انقلاب اسلامی، زن رزمنده،‌ اثرگذار در تاریخ، تمدن‌ساز و نسل‌آفرین است

به گزارش سایت پژوهه دین،حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حریزاوی، معاون آموزشی و پژوهشی سازمان، در تکریم روز زن و بزرگداشتِ این روز مواردی را خاطر نشان کرد. ایشان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در مورد مقام زن جهانی چه تغییراتی را اعمال کرده است و الگوی زنِ تراز انقلاب اسلامی در یک کلمه چیست گفت: «الگوی زن تراز انقلاب اسلامی، زن رزمنده،‌ اثرگذار در تاریخ، تمدن‌ساز و  نسل‌آفرین است. شیعیان تایلند می‌گفتند ما تا قبل از انقلاب اسلامی می‌دانستیم که حجاب، جزئی از دستوراتِ دینی است اما نمی‌دانستیم که می‌توان آن را اجرایی کرد و با سایر رفتار‌های اجتماعی  آن را جمع‌آوری کرد.»

حجت‌الاسلام والمسلمین حریزاوی در ادامه اشاره کرد: «ما در مورد پدیده‌ای واقعی و نه پدیده‌ای پنداری درحال سخن گفتنیم و زنِ نسل آفرین، شعار نیست بلکه یک هویت است. زن موجودی است که قدرت ایجاد نسل را دارد پس قدرت ایجاد ثروت، جذابیت و موارد دیگر را هم دارد؛ یعنی زمانی که شما وارد زندگیِ زن مسلمان می‌شوید می‌بینید که از جذابیت برای همسرش چیزی کم نمی‌گذارد.» وی همچنین افزود: «اگر از لابه‌لای انبوهِ معارف اسلامی و بحر ذخار معارف فاطمی مطالب موردنظر استخراج شود اساساً مشکلی به نام فِمِنیسم نخواهیم داشت.»
ایشان همچنین با اشاره به مطالعۀ تاریخ به دیگران اشاره کرد: «زنِ رزمنده را باید از توصیف حرکات حضرت فاطمه در جنگ اُحُد استخراج کرد. باید حرکات زنان مبارز در جنگهای موته،‌ فتح مکه، خیمه در بَتها، خندق، حُنین را در نظر گرفت و قاطعیتِ حضرت فاطمه الزهرا (س) را الگوی دختر و زن ایرانی قرار داد.»
معاون پژوهشی و آموزشی سازمان کلام خود را با سخنانی از رهبر انقلاب اسلامی پایان داد و گفت: «زن در اسلام فردی رزمنده است به شرط‌ آنکه لباسِ رزمش لباسِ عفتش باشد.»
این مراسم در انتها با اهدای هدایایی به خانواده‌های شهدا و جوایزی به منتخبانِ مسابقات فرهنگیِ بسیج پایان یافت.
 

........

رمان معاصر ايران، گذشته، حال و آينده

پایگاه داده های فرهنگی دینی

نشرنامه

دبیر خانه اجلاس دو سالانه بررسی ابعاد وجودی حضرت مهدی عج

کتابخانه معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی

لینک مدارس صدرا

لینک های مرتبط

نمايشگاه چشم اندازايران اسلامي ،درافق 1404درمجلس شوراي اسلامي