شنبه 2 شهریور 1398  |   21 ذی الحجه 1440

 

...
تاریخ : 1397/11/14 10:49:00شماره : 14420 تعداد بازدید : 113


حریزاوی:عقلانیت انقلابی و ایمان همراه با صبر، راه برون رفت از شرایط کنونی کشور است

به گزارش سایت پژوهه دین، حجت الاسلام والمسلمین روح الله حریزاوی روز دوشنبه در همایش طلایه داران فاطمی ویژه روحانیون و مسئولان هیات های مذهبی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی دو ارگان برای حفظ و حراست و پیشبرد اهداف انقلاب توسط امام تاسیس شد. سازمان تبلیغات اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که یکی برای حفظ و حراست از شعائر اسلام ناب و دیگری برای حفظ و صیانت از ارزش های انقلاب تاسیس شده است.
وی افزود: تبلیغات اسلامی در واقع تبلیغ مجموعه ای از معارف خاص است که در طول حیات شیعه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی علمای دینی کمتر قدرت بیان و ارایه آنها را داشتند. اسلام ناب، اسلام بی خبری نیست، اسلام ناب اسلام قیام است.
معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین شاخصه های اسلام ناب و اسلام قیام این است که پیروان آن در هر سنی باشند در برابر ظلم و برای دفاع از مظلوم قیام می کنند.
حریزاوی بیان داشت:سازمان تبلیغات اسلامی قرار است که عقلانیت و گرایش ها را برای تحقق قیام در جامعه جهانی طراحی و مدیریت کند.
معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور بیان کرد: انقلاب اسلامی را یک قیام ۴۰ ساله می دانیم. یعنی این انقلاب باید آنقدر  عمر کند تا آنکه صاحب اصلی اش قیام و آن را مدیریت کند.
وی ادامه داد: مردم در شرایطی به سر می برند که تحریم ها زندگی را سخت کرده و ارزش پول ملی پایین آمده است. این مسائل واقعیت دارد و به آن آگاه هستیم.
معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: سازمان تبلیغات اسلامی سه گفتمان راهبردی را برای عبور از مراحل حساس انقلاب و ورود به دهه پنجم بر اساس مطالعاتی که از وضعیت اجتماعی و اندیشه‌های رهبری انجام شده، ارائه می‌کند و پیشنهاد می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از این گفتمان ها نظام محاسبه است، نظام محاسبه به هم خورده و یکی از مشکلات در جامعه ما این است. برخی از مردم نسبت به مسئولین به شدت بی اعتماد شده اند و دشمنان و دوستان نادان برای افزایش این بی اعتمادی دست به دست هم داده اند.ازطرفی برخی از مسئولین هم نسبت به مردم بی اعتنا شده اند و مردم احساس می کنند باید این روند اصلاح شود.
معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: واژه‌ای تحت عنوان فساد سیستماتیک ازطرف دشمنان انقلاب اسلامی و دوستان بی سواد انقلاب و کسانی که زود هیجان زده می شوند و گول می خورند جعل شده است. این واژه دروغ است؛ فساد سیستماتیک در مملکت وجود ندارد.
وی بیان داشت: گفتمان دوم نیز تقویت ایمان است که در جامعه امروز بایستی مورد توجه قرار گیرد. هم اکنون و در شرایط کنونی جامعه روحانیون در این زمینه می‌توانند در تقویت ایمان مردم و جامعه نقش به سزایی داشته باشد.
معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشوراضافه کرد:گفتمان سوم نیز صبر فعال یعنی صبر همراه با مطالبه گری و فعالیت است. بنابراین براساس شرایط فعلی جامعه،مبلغین،روحانیون، ستایشگران، مروجین و مبلغین اندیشه های اسلام ناب و انقلابی باید نظام محاسبه(عقلانیت انقلاب)، تقویت ایمان(معنویت انقلابی) و صبر فعال(کنش وعمل) را در دستور کار و برنامه های خود قرار دهند.

........

رمان معاصر ايران، گذشته، حال و آينده

پایگاه داده های فرهنگی دینی

نشرنامه

دبیر خانه اجلاس دو سالانه بررسی ابعاد وجودی حضرت مهدی عج

کتابخانه معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی

لینک مدارس صدرا

لینک های مرتبط

نمايشگاه چشم اندازايران اسلامي ،درافق 1404درمجلس شوراي اسلامي