العربي | فارسي| English

صفحه نخست | اخبار | مقالات | گفتگو | آثارمعاونت | تماس باما | پست الكترونيكي

 
سه شنبه 24 مهر 1397  |   4 صفر 1440

 

...
تاریخ : 1396/09/05 08:49:10شماره : 14381 تعداد بازدید : 223


دارابی:برگزاری کارگاه آموزش تخصصی«آشنایی با مهارت‌ها و ارتباطات اجتماعی»

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش‌های تخصصی معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان از برگزاری کارگاه آموزش تخصصی« آشنایی با مهارت‌ها و ارتباطات اجتماعی» ویژه روحانیون مستقر جذب جدید خبر داد.
به گزارش سایت پژوهه دین، حجت‌الاسلام والمسلمین علی دارابی مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش‌های تخصصی معاونت پژوهشی و آموزشی در تشریح فعالیت‌های حین اعزام روحانیون مستقر جذب جدید گفت: بسیار مهم است که آموزش های تخصصی در نگاه اول با هدف‌گذاری درست انجام شود و در گام بعد باید موضوعات به تناسب نیازهای ملی و بومی مناطق باشد تا اثرگذاری لازم را دارا شود.
مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش‌های تخصصی یادآور شد: اساساً باید به آموزش‌های تخصصی بعنوان محور مهارت‌افزایی تبلیغی نگاه کرد. زیرا در نگاه مهارت‌افزایی مقوله ارتقاء بینش و دانش و کسب مهارت برای انجام مأموریت‌های محوله هویدا است. بر همین اساس باید برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی با رصد شرایط و مقتضیات مناطق آموزش های مورد نیاز را راهبری کنیم.
علی دارابی تصریح کرد: در مقوله اجتماعی ارتباطات و مهارت ارتباطی بسیار موثر است و عدم کسب مهارت است که مشکلاتی را در مقوله‌های مختلف ایجاد کرده که باید با ارائه کارگاه های آموزشی به این موضوع توجه کنیم.
مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش‌های تخصصی تأکید کرد: رشد و توسعه زندگی در فضای گوناگون ارتباطی و فناوری‌های نو ضرورت کسب مهارت‌های معنوی و اجتماعی را الزامی ساخته است. در این مقوله مهارت‌های زندگی در ابعاد مختلف آن، توانایی‌هایی هستند که زمینه سازگاری و بروز و ظهور رفتارهای مثبت و مفید را فراهم کرده و سبب می شوند تا انسان با ارتباط صحیح با محیط پیرامونی بتواند با شایستگی نقش و عملکرد مسئولیت اجتماعی را عهده‌دار شود و این مهم باید با کسب آموزش انتقال داده شود.
دارابی تأکید کردد: اساس کسب مهارت در زندگی اجتماعی گریزناپذیر بوده و در موقعیت‌های متفاوتی که اشخاص در اجتماع دارای مسئولیت هستنداقتضاء می‌کند تا مهارت های لازم مورد توجه قرار گیرد.
مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش‌های تخصصی گفت: برخی نابسامانی و ناهنجاری‌های اجتماعی نیز از عدم آگاهی در مواجهه با پدیده‌ها و یا ارتباطات اجتماعی ناسالم نشأت می گیرد و اقشار تأثیرگذار جامعه، خصوصاً روحانیون و اساتید و مربیان نقش بسزایی در افزایش آگاهی شهروندان عهده‌دار هستند و ضرورت دارد در جهت افزایش آگاهی ها کوشش کنیم.
دارابی تصریح کرد:بنابر ضرورت بینش و دانش روحانیون مستقر جذب جدید،کارگاه آموزشی با موضوع« آشنایی با مهارت‌ها و ارتباطات اجتماعیبه میزان ۸ ساعت باهمکاری ادارات کل تبلیغات اسلامی سراسر کشور برگزار می‌شود که منابع آموزشی و دستورالعمل اجرایی آن به مبادی ذی ربط ارسال شده است.
وی در پایان یادآور شد:کتاب‌هایی که برای کارگاه آموزشی مزبور در نظر گرفته شده است، تحت عناوین «مهارت‌های ارتباطات اجتماعی و مهارت ارتباط با فضای مجازی »است که در گام اول می تواند مورد بهره‌برداری کاربردی روحانیون قرار گیرد.

تازه های نشر